Owady w ogrodzie

Biedronki to małe, czerwone, owalne chrząszcze, które żywią się mszycami i innymi szkodnikami roślin o miękkich ciałach, które wysysają soki roślinne. Biedronki są świetne do kontrolowania mszyc, wełnowców, skalniaków i innych szkodników, które żerują na roślinach. Biedronki można znaleźć wiosną i latem, a rozmnażają się przez jesień i zimę. Do godów przystępują rano, a po południu umierają. Biedronki składają jaja w partiach od 50 do 200 na raz od czerwca do września. Jaja mają około trzech dni, aby się wykluć, a larwy mają około pięciu dni, aby pojawić się jako dorosłe. Biedronki przetrwają w temperaturach od 16°F do 95°F.

Larwy biedronek Larwy biedronek są jasnożółte, cylindryczne i pozbawione nóg. Żywią się koloniami mszyc i są pożyteczne zimą, gdy dorosłe biedronki nie mogą przetrwać zimna. Larwy biedronki mogą przetrwać w temperaturze do 14°F. Gdy larwy są wystarczająco duże, można je umieścić w kompostowniku lub zakopać w ziemi.

Wolf lub Hummingbird Fly Mucha wilcza lub kolibra to mała czarna mucha, która żywi się koloniami mszyc. Ma długi cykl życiowy i może przetrwać w suchych warunkach. Wolf lub humbird fly może rozmnażać się w wysokich temperaturach, więc najlepiej unikać bezpośredniego światła słonecznego w ciepłych temperaturach.

Pająk, wilk lub mucha kolibra Kolejną świetną muchą do zwalczania mszyc jest mucha wolf lub humbak. Jest ona czarna, ze złotymi trójkątami w skrzydłach. Ma również długi cykl życia i może przetrwać w suchych warunkach. Wilcza lub kolibra mucha może rozmnażać się w wysokich temperaturach, więc najlepiej jest unikać bezpośredniego światła słonecznego w ciepłych temperaturach.

Chrząszcz, żuk naziemny, lub żuk jelonek. Chrząszcze naziemne to małe, czerwonobrązowe chrząszcze, które żywią się mszycami, skalnicami i innymi owadami o miękkich ciałach. Chrząszcze są pożyteczne zimą, kiedy biedronki i kolibry nie mogą przetrwać zimna. Chrząszcze naziemne mogą przetrwać w różnych temperaturach i mogą tolerować niektóre łagodne, słone warunki. Składają one swoje jaja w glebie, a jaja wylęgają się na wiosnę. Chrząszcze naziemne mogą być kontrolowane za pomocą pułapki na owady pożyteczne.

Motyle i ćmy Gąsienice motyli to powszechny rodzaj os i są one świetnymi drapieżnikami szkodników owadzich. Ćmy są rodzajem os, które również żywią się mszycami. Niektóre pożyteczne osy mają jad, który może kontrolować pewne rodzaje szkodników. Zarówno motyle jak i ćmy są korzystne dla ogrodów, są świetnymi zapylaczami. Motyle są głównie zapylaczami, a większość gatunków jest świetnymi zapylaczami. Ćmy też są w większości zapylaczami, ale niektóre są też drapieżnikami.

Pszczoły i osy Pszczoły są ważnymi zapylaczami, a osy są dobrymi drapieżnikami. Osy są korzystne latem, kiedy wiele innych owadów wymiera. Osy mogą być kontrolowane za pomocą pułapek na owady. Kolonie pszczół są bardzo powszechne w obszarach miejskich i często można zbierać dzikie pszczoły pozostawiając mały otwór w kawałku kartonu. Możesz trzymać pszczoły w pudełku lub używać ich do zapylania ogrodu.

Analiza owadów – znajdowanie nicieni w ogrodzie Istnieje wiele rodzajów mikroskopijnych robaków, które znajdują się w jelitach wielu owadów. Jaja nicieni są często wydalane z odchodami owadów i mogą być użyte do określenia poziomu nicieni w ogrodzie. Aby pobrać próbki odchodów owadów na obecność nicieni, należy złapać próbkę kału od owadów, a następnie upuścić próbkę do pojemnika z alkoholem, gdzie można ją zbadać pod mikroskopem.

Zastosowanie. Jeśli chodzi o ogrodnictwo, ludzie często pytają, czy powinni posadzić ogród czy sad. Najlepszą odpowiedzią jest to, że to zależy. Jeśli mieszkasz w obszarze miejskim i chcesz uprawiać tylko warzywa, dobrze zaprojektowany ogród miejski może zapewnić wszystkie produkty, których potrzebujesz. W zależności od tego, co i jak uprawiasz, ogród miejski może być bardzo wydajny i łatwy w utrzymaniu. Kluczem jest zaprojektowanie ogrodu, który będzie współgrał z klimatem i zaspokajał potrzeby Twojej rodziny. Jeśli dysponujesz odpowiednią przestrzenią, sad może dostarczać owoców przez wiele lat i może stanowić dużą wartość dodaną do twojego domu, zapewniając miejsce, w którym cała rodzina może się gromadzić i podziwiać widoki. Ale jak każda inwestycja, sad musi być dobrze zaplanowany i odpowiednio zarządzany.

Możesz również polubić…