Pszczoła

Pszczoła miodna (rodzaj Apis) jest jednym z najważniejszych zapylaczy na Ziemi. Te małe owady są tak korzystne dla naszego świata, że uważa się je nawet za „superorganizm”. W Stanach Zjednoczonych występuje około 20 000 różnych gatunków rodzimych pszczół i wiele więcej na całym świecie. Ten artykuł obejmie wszystko, co musisz wiedzieć o tych małych istotach, jak wpływają na nas i jak możemy im pomóc w zamian!

Czym są pszczoły miodne?

Pszczoły miodne należą do rodzaju Apis. W Stanach Zjednoczonych występują dwa gatunki pszczół miodnych: europejska pszczoła miodna (Apis mellifera) i chińska pszczoła miodna (Apis cerana). Najczęściej spotykane europejskie pszczoły miodne są czarne i żółte. Chińskie pszczoły miodne są bardziej powszechne na Zachodnim Wybrzeżu. Jedynymi pszczołami rodzimymi dla Ameryki Północnej są zachodnie pszczoły żółtobrzeżki (rodzaj Xylocopa).

Pszczoły miodne należą do rodziny Apidae, która zawiera mniej niż 250 gatunków na całym świecie. Na świecie istnieje wiele innych rodzajów pszczół, ale wszystkie one znajdują się w innych podrodzinach.

Pszczoły miodne w swoim ulu

Ul pszczoły miodnej jest masywnym ulem, który może zawierać nawet 30 000 pszczół! Te pszczoły można znaleźć w bardzo specyficznym typie kolonii pszczół zwanym „ulem”.

Ule wykonane są z wosku i mają kształt miski. Wewnątrz miski znajdują się komórki magazynujące miód i komórki odżywiające się miodem. Komórki te mają bardzo specyficzny rozmiar i kształt i są używane do przechowywania miodu i do jedzenia miodu też. Pszczoły miodne mogą zmieniać te komórki pomiędzy przechowywaniem miodu i jedzeniem miodu również.

Pszczoły miodne żyją w ulu, a nie w plastrze. Pszczoły miodne budują swój ul z wosku. Plaster miodu składa się z komórek połączonych substancją podobną do kleju. To nie jest to, czego pszczoły miodne używają do budowy ula.

Jak korzystamy z pszczół miodnych?

Jak już mówiliśmy, pszczoły miodne są jednym z najważniejszych zapylaczy na Ziemi. W rzeczywistości są one odpowiedzialne za więcej niż jedną na każde trzy kalorie spożywane na całym świecie! Istnieje również wiele innych korzyści z posiadania pszczół miodnych w pobliżu.

Hif jest bardzo ważny dla naszego zaopatrzenia w żywność. Pszczoły miodne zbierają nektar z kwiatów i produkują miód. Bez tych pszczół nie byłoby upraw żywności. Rośliny takie jak jabłka, jagody, migdały, pomarańcze itp. zależą od pszczół miodnych przy zapylaniu. Rośliny te są bardzo ważne dla ludzi, ponieważ są dla nas pożywieniem.

Pszczoły miodne zapylają również wiele warzyw, owoców i upraw orzechów. Bez pszczół miodnych wiele z tych produktów spożywczych nie byłoby dostępnych do spożycia przez ludzi. Uprawy żywności takie jak ogórki, kabaczki i jagody nie byłyby w stanie być produkowane.

Przegląd pszczół miodnych

Obejrzyj nasz krótki film poglądowy poniżej, aby dowiedzieć się więcej o pszczołach miodnych!

Apis mellifera (pszczoła miodna) anatomia i zachowanie

Ta pszczoła miodna została wyszkolona do przenoszenia jedzenia z jednego naczynia do drugiego. To jest używane do pokazania anatomii pszczoły miodnej. Jest to bardzo złożone stworzenie z wieloma różnymi organami wewnątrz ciała.

Pszczoła miodna jest bardzo złożonym zwierzęciem. Są jedynym zwierzęciem na świecie, które potrafi latać. Mają również wiele różnych narządów wewnątrz ciała, takich jak nogi, części ustne, oczy i inne.

Pszczoły miodne mają bardzo duży i złożony mózg. Jest to organ, który pomaga im nawigować w ulu i kontrolować wszystkie inne organy i skrzydła. Pszczoły miodne mają także w swoim ciele mięśnie lotne, które pomagają im latać.

Dlaczego pszczoły miodne znikają?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego pszczoły miodne znikają. Głównym powodem jest to, że wykorzystujemy pszczoły miodne bardziej niż kiedykolwiek wcześniej!

Przed pojawieniem się rolnictwa, tylko około 2 z każdych 10 płatków kwiatów miało nektar. Było wiele owadów i innych zwierząt, które zapylały te kwiaty.

Wraz z wynalezieniem rolnictwa zaczęliśmy uprawiać wiele roślin spożywczych, takich jak jabłka i migdały. Te uprawy mają tylko jeden lub dwa płatki z nektarem na nim. Oznaczało to, że te pszczoły musiały odwiedzić kilkaset roślin, aby zdobyć nektar.

Wraz z wynalezieniem nowoczesnego pszczelarstwa udomowiliśmy pszczoły miodne i stworzyliśmy nowy sposób pozyskiwania miodu. Kolonie pszczół miodnych mogą być trzymane w ulach i zbierane przez cały rok, a nie tylko przez jeden sezon, jak w przypadku dzikich pszczół miodnych.

Pszczoły miodne są niesamowitymi zapylaczami, które znikają z powodu zwiększonego wykorzystania tych owadów. Pszczoły miodne są bardzo ważne dla naszych globalnych dostaw żywności i są niezbędne do przetrwania wielu roślin. Ludzie od wielu lat używają pszczół miodnych jako zapylaczy. Pszczoły miodne znikają z powodu zwiększonego wykorzystania tych owadów. Istnieje wiele sposobów, aby pomóc pszczołom miodnym, najprostszym jest sadzenie kwiatów, które są dobre dla pszczół do odwiedzenia.

Możesz również polubić…