jak dbać o trawnik w ogrodzie

Czy kiedykolwiek marzyłeś o posiadaniu trawnika w swoim ogrodzie? Może chcesz mieć bardziej atrakcyjną i relaksującą przestrzeń dla gości, a może po prostu uwielbiasz przebywać na zewnątrz. Niezależnie od przyczyny, trawniki są idealnym sposobem na dodanie kolejnego poziomu komfortu i spokoju do swojego domu. Ale jeśli nie jesteś pewien, gdzie zacząć lub jak dbać o trawnik w ogrodzie, mamy kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć.

Poznaj swój typ gleby zanim kupisz trawnik

Zanim kupisz trawnik, będziesz chciał poznać typ gleby swojego ogrodu. Jeśli nie jesteś pewien swojego typu gleby, rozejrzyj się po swoim podwórku i sprawdź, czy możesz zidentyfikować niektóre z jej głównych składników. Poniżej znajduje się przegląd typów gleby, które są najczęściej spotykane w Stanach Zjednoczonych. Jeśli zauważysz któryś z tych składników w swoim ogrodzie, możesz bezpiecznie założyć, że gleba jest odpowiednia dla trawników. Poniższa tabela może być również przydatna, jeśli próbujesz zdecydować, czy masz wystarczająco dużo miejsca na trawnik.

Jak dbać o trawnik w ogrodzie

Zanim jeszcze pomyślisz o tym, jak dbać o trawnik w ogrodzie, będziesz chciał zbadać najlepszy sposób dbania o murawę w swojej przestrzeni. Twoje patio, podjazd, chodnik lub inne obszary przylegające do trawnika będą wymagały szczególnej uwagi. Pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, to upewnić się, że Twoja gleba jest odpowiedniego rodzaju do pielęgnacji trawnika. Istnieje wiele rodzajów gleby wokół, więc ważne jest, aby znaleźć odpowiedni dla swojego projektu. Gdy masz to w dół, będzie można przejść do następnego kroku, który jest coraz trawnik ustanowiony. Aby uzyskać najlepsze wyniki, będziesz chciał zacząć od wykopania dziury dla każdego rodzaju trawy, którą planujesz uprawiać. Dla St Augustine, Bermuda i Zoysia, będziesz chciał wykopać dziurę, która jest około 2 stóp szerokości i 2 stóp głębokości.

Dla Kentucky bluegrass, będziesz chciał wykopać dziurę, która jest około 3 stóp szerokości na 2 stopy głębokości. Jeśli rośnie inna odmiana trawy trawnikowej, można dowiedzieć się, jak duży powinien być otwór na podstawie instrukcji z opakowania nasion. Po wykopaniu dołka, należy wyłożyć jego boki kamieniem lub obojętnym materiałem, takim jak żwir, aby trawa nie miała kontaktu z glebą. Po wyłożeniu boków, kontynuuj wypełnianie otworu odpowiednim rodzajem gleby.

Utrzymuj chodniki, napędy i patia wolne od trawy

Kiedy już założysz trawnik, będziesz chciał się upewnić, że twoje ścieżki i patia są wolne od trawy. Do koszenia ścieżek i podjazdów możesz użyć wyrywacza do chwastów, a do przycinania trawy wokół patio – wykaszarki. Będziesz także chciał się upewnić, że wszelkie klomby lub grządki roślin, które przylegają do trawnika, są wolne od wszelkiej roślinności. A jeśli masz ogrodzenie lub ścianę, która oddziela trawnik od tych obszarów, będziesz chciał się upewnić, że strony ogrodzenia są wolne od wszelkiej roślinności.

Obracanie trawnika pomaga mu rozkwitnąć i pozostać zdrowym

Gdy trawnik zostanie już założony, będziesz chciał go kosić co dwa tygodnie, aby pomóc utrzymać trawę w zdrowiu i rozkwicie. Może to brzmieć jak strata czasu, ponieważ będziesz kosić trawę regularnie, ale kiedy kosisz trawę często, zasadniczo zabijasz trawę. Jeśli pozwolisz trawie odzyskać trochę czasu między kolejnymi koszami, jest ona w stanie odrosnąć grubsza i pełniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Koszenie trawy jest najważniejszym krokiem w pielęgnacji trawnika w ogrodzie

Najważniejszym krokiem w pielęgnacji trawnika w ogrodzie jest jego regularne koszenie. Jeśli nie będziesz regularnie kosił trawnika, trawa będzie odrastać gęsta i wysoka. Gdy tak się stanie, może ona zakłócać fundamenty domu, może blokować rynny i rury spustowe, a także może stanowić problem estetyczny. Jeśli pozwolisz trawnikowi rosnąć zbyt długo bez koszenia, prawdopodobnie skończysz z kępami trawy, które powstały w środku podwórka.

Pielęgnuj trawę, gdy jest w stanie spoczynku: Unikaj mokrych warunków

Trawniki to tropikalne gatunki traw, co oznacza, że wymagają dużo wilgoci, aby się rozwijać. Jeśli mieszkasz na obszarze, na którym panuje susza lub jeśli używasz gleby, która wymaga więcej wilgoci niż twój typ gleby, będziesz chciał się upewnić, że istnieje odpowiednia równowaga między nimi. Aby upewnić się, że gleba jest prawidłowo nawodniona, będziesz chciał się upewnić, że podążasz za typem gleby z odpowiednim poziomem wody. Jeśli martwisz się o ilość wody w glebie, zawsze możesz dodać trochę żwiru lub kamienia do gleby, aby pomóc zwiększyć ilość wody, że gleba trzyma.

Pielęgnuj trawę, gdy jest aktywna: Doprowadź glebę do całkowitego wyschnięcia przed koszeniem.

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać podczas pielęgnacji trawnika w ogrodzie, jest to, że chcemy mieć pewność, że gleba w murawie jest odpowiednio nawodniona, ale również chcemy mieć pewność, że jest ona dokładnie sucha przed koszeniem trawnika. Jeśli gleba jest sucha podczas koszenia, mniej prawdopodobne jest, że uszkodzisz leżącą pod nią glebę i mniej prawdopodobne jest, że stworzysz kępy trawy na środku swojego podwórka. Podczas podlewania trawnika, nie trzeba przestrzegać harmonogramu podlewania, który został zawarty w rodzaju gleby z trawnikiem. Zamiast tego można stosować się do harmonogramu podlewania, który jest zalecany dla rabat kwiatowych lub ogrodu warzywnego.

Pielęgnacja murawy, gdy jest mroźna i śnieżna: Przygotuj glebę przed posadzeniem.

Zanim posadzisz trawę, musisz szczególnie zadbać o kondycję gleby w ogrodzie. Będziesz chciał zastosować ten sam proces, którego używasz podczas kondycjonowania gleby na rabatach kwiatowych lub warzywnych. Pomoże to zapewnić, że darń otrzyma odpowiednią ilość składników odżywczych, a także pomoże zapewnić, że darń będzie się dobrze rozwijać, gdy będzie aktywnie rosła. Jednym z najlepszych sposobów na kondycjonowanie gleby jest wykopanie dołka dla każdego rodzaju nasion, które planujesz zasadzić. Na przykład, jeśli planujesz sadzić różne warzywa, będziesz chciał wykopać dziurę, która ma 2 stopy szerokości i 2 stopy głębokości. Następnie można wypełnić otwór z odpowiednim rodzajem gleby.

Nie zapomnij nawozić swojej ogrodowej murawy!

Jednym z najlepszych sposobów na zapewnienie zdrowego i kwitnącego trawnika jest jego regularne nawożenie. Jeśli będziesz regularnie nawoził swój trawnik, Twoja trawa będzie mogła rosnąć i kwitnąć. Jeśli chodzi o nawożenie, należy upewnić się, że postępujemy zgodnie z tym samym procesem, który stosujemy w przypadku wszystkich innych rodzajów roślin i kwiatów. Nawozić trawę można na dwa różne sposoby. Jednym ze sposobów nawożenia murawy jest zastosowanie tego samego procesu, który stosuje się do wszystkich innych roślin. Tę metodę można zastosować poprzez karmienie dolistne, co oznacza, że można umieścić nawóz bezpośrednio na liściach za pomocą ręcznego rozpylacza. Innym sposobem nawożenia trawy jest karmienie gruntowe. Można to zrobić za pomocą aplikatora nawozów, czyli koła, które pozwala wykopać dziurę i umieścić nawóz bezpośrednio w ziemi.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *