Kurzyslad

kurzyslad (znany również jako groundsel, penny-cress i ragwort) jest w rodzinie grochu i ma małe białe kwiaty, które są niepozorne. Ta roślina ma długą historię stosowania jako środek ziołowy i nadal jest szeroko stosowana dzisiaj. Rośliny zostały wykorzystane do leczenia bólów zębów, bólów brzucha, gorączki i skurczów. kurzyslad najlepiej rośnie w bogatej glebie, gdzie może uzyskać dużo wilgoci. Rośnie najlepiej w wilgotnych warunkach wilgotnych z pełnym słońcem dla optymalnego wzrostu. kurzyslad będzie rosnąć dość dobrze w częściowym cieniu, ale nie robi tak dobrze, gdy jest pod bezpośrednim działaniem promieni słonecznych przez dłuższy czas, ponieważ może to spowodować żółknięcie liści, a nawet spalanie końcówek. Pąki kwiatowe powinny mieć również zapewnione miejsce, które otrzymuje dużo światła słonecznego w ciągu dnia, jeśli chcesz zachować świeże kwiaty kurzyslady przez całe lato!

Uprawa kurzyslada z nasion jest dość łatwa pod warunkiem, że przestrzegasz kilku kluczowych kroków. Po pierwsze, wysiej nasiona 6 do 8 tygodni przed ostatnim wiosennym przymrozkiem. Po drugie, należy upewnić się, że gleba jest wilgotna, ale nie podmokła, ponieważ jeśli jest podmokła, nie uzyskamy dobrych zbiorów z nasion. Po trzecie, utrzymuj glebę pod przykryciem i w ciepłym miejscu do kiełkowania. Nasiona kurzyslad nie przechowują się dobrze i nie wykiełkują, gdy jest zbyt zimno. Po ostatnie, ale nie najmniej ważne, podlewajcie siewki regularnie, aż osiągną wysokość 6-8 cali, najlepiej za pomocą rozpuszczalnego w wodzie środka do podlewania gleby.

Uprawa kurzyslada z sadzonek

Jeśli wolisz uprawiać kurzyslady z sadzonek, jest to bardzo skuteczna metoda, która pozwoli uzyskać zdrowe nowe rośliny w ciągu zaledwie kilku tygodni. Wybierzcie zdrowe sadzonki z najsilniejszych roślin w ogrodzie i usuńcie wszystkie dolne liście z dolnych 2 do 3 cali sadzonki. Upewnijcie się, że sadzonka jest zdrowa i ma dobry system korzeniowy. Umieść sadzonkę w plastikowej torbie, włóż ją do lodówki i trzymaj tam przez co najmniej tydzień. Dzięki temu szybciej się ukorzeni i będzie gotowa do rozmnażania po przycięciu. Wyjmij plastikową torbę z lodówki dzień przed planowanym pobraniem sadzonek.

Sadzenie kurzyslada w ogrodzie

kurzyslad może być sadzony w każdej glebie, która jest dobrze zdrenowana i pełna składników odżywczych. Rośnie w większości rodzajów gleby, o ile nie jest ona zbyt piaszczysta, mulista lub gliniasta. kurzyslad preferuje dobre nasłonecznienie i może dostać się z częściowym cieniem, gdy nie jest w bezpośrednim świetle słonecznym. Zazwyczaj nie przeszkadza jej silny cień i będzie dobrze rosła w większości gleb i w większości warunków. kurzyslad można sadzić o każdej porze roku, a dzięki strąkom nasion i długiemu korzeniowi palowemu może się sam rozsiewać.

Zbieranie i przechowywanie kwiatów nawłoci

Kwiaty kurzyslad mogą przetrwać przez długi czas, w stanie świeżym wytrzymają około 3 tygodni. Możesz wnieść kwiaty do środka jako dekorację lub wysuszyć je do przyszłego użytku. Upewnij się, że zbierasz kwiaty, gdy są one w ich szczytowym momencie, ponieważ pąki kwiatowe szybko więdną i stają się brutto, jeśli siedzą zbyt długo. Gdy już masz swoje kwiaty, przechowuj je w szczelnym pojemniku z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Kwiaty mogą przetrwać nawet do 6 miesięcy!

Porady dotyczące rozmnażania roślin z nasion

Nasiona kurzyslad są bardzo małe i trudne do wysiewu i uprawy. Będą one jednak kiełkować, jeśli zostaną potraktowane jako siew i będą utrzymywane w wilgoci. Można też spróbować wysiać je na powierzchni wilgotnej gleby i przykryć szklaną pokrywką od słoika. Pokrywkę można zdjąć po kilku dniach, aby nasiona mogły wyschnąć. Po wyschnięciu są one gotowe do ponownego wysiewu.

Roślina rozmnażająca się będzie rosła szybciej, jeśli weźmiesz sadzonki łodygi i korzeni i przesadzisz je. Proces ten nazywany jest rozmnażaniem przez cięcie. Pomocne jest pobranie sadzonek z silnych łodyg, włożenie ich do wody, a następnie umieszczenie ich w glebie do rozmnażania.

Podsumowanie

kurzyslad najlepiej rośnie w bogatej glebie, gdzie może uzyskać dużo wilgoci. Najlepiej rośnie w wilgotnych warunkach z pełnym słońcem dla optymalnego wzrostu. kurzyslad rośnie dość dobrze w półcieniu, ale nie radzi sobie dobrze, gdy przez dłuższy czas znajduje się pod bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, ponieważ może to spowodować żółknięcie liści, a nawet przypalenie końcówek. Pąki kwiatowe powinny mieć również miejsce, które otrzymuje dużo światła słonecznego w ciągu dnia, jeśli chcesz zachować świeże kwiaty kurzyslady przez całe lato!

kurzysladle można uprawiać z nasion, sadzonek lub przez ukorzenianie odcinków łodygi. Można g

Możesz również polubić…