Popularne drzewa ogrodowe

Jeśli masz małe podwórko, ale mimo to chcesz je ozdobić niewielkim drzewkiem, wybierz jedno z 10 najlepszych karłowatych drzewek ogrodowych. Drzewa karłowe są mniejsze i mają mniej gałęzi niż większe odmiany. Potrzebują też mniej miejsca i mogą być sadzone w ciasnych miejscach. Trochę badań pomoże Ci znaleźć idealne drzewo karłowe dla Twojej przestrzeni. Oto niektóre z popularnych karłowatych drzew ogrodowych:

Karłowy klon japoński

Jeśli szukasz małego drzewa, które będzie szybko rosło i produkowało dużą ilość kwiatów, klon japoński jest świetną opcją. Może rosnąć do 10 stóp wysokości, ale zwykle jest mniejszy – 6 do 8 stóp. Japoński klon produkuje kwiaty w czerwcu, lipcu i sierpniu. Wiele odmian produkuje białe kwiaty, ale są też odmiany czerwone i fioletowe. Klon japoński jest łatwy w pielęgnacji i odporny na suszę. Jest również odporny na zimy w większości obszarów. Nie musisz się martwić, że zostanie uszkodzony przez mróz, jeśli posadzisz go w pobliżu pokładu lub patio. Klon japoński to świetny wybór, jeśli masz małą przestrzeń. Jest to również jedno z najpopularniejszych drzew karłowatych do kształtowania krajobrazu. Możesz posadzić go w pojemnikach, aby zabrać go ze sobą w różne miejsca.

Japońskie drzewo wrzecionowe

Japońskie drzewo wrzecionowe to wolno rosnące wiecznie zielone drzewo, które dorasta do 8 stóp wysokości. Gatunek ten może rosnąć w strefach odporności roślin Departamentu Rolnictwa USA od 6b do 9a. Drzewo ma małe liście i jesienią wypuszcza jasne, pomarańczowo-czerwone kwiaty. Po kwiatach pojawiają się czerwone owoce zwane czereśniami, które są dobre do jedzenia i utrzymują się przez zimę. Japońskie drzewo wrzecionowe jest dobrym wyborem dla obszarów, które są ciepłe i słoneczne. Może poradzić sobie z temperaturami pomiędzy 65 stopni Fahrenheita a 85 stopni Fahrenheita. Drzewo najlepiej radzi sobie w dobrze zdrenowanej glebie. Drzewo wrzecionowate japońskie możesz posadzić w pojemniku lub w gruncie. Jeśli zdecydujesz się posadzić go w ziemi, upewnij się, że ma dużo miejsca do wzrostu.

Jodła Nordmanna

Jodła Nordmanna jest wolno rosnącym drzewem, które dorasta do 35 stóp wysokości. Ma igiełkowate liście i produkuje wiele szyszek przez lata. Nasiona wewnątrz szyszek są jadalne i nadają się do pieczenia. Drzewo jest również dobre do produkcji piwa, wina i napojów alkoholowych. Jodła Nordmanna pochodzi z Europy i jest mrozoodporna w strefach od 3 do 6 USDA. Może rosnąć w pełnym słońcu i wymaga kwaśnej, gliniastej lub piaszczystej gleby. Jodłę Nordmanna można sadzić w pojemnikach lub w gruncie. Często uprawia się ją również jako drzewo domowe.

Karłowa choinka

Karłowata choinka jest karłowatym drzewem iglastym pochodzącym z Himalajów i jest obecnie szeroko dostępna jako drzewko ozdobne w pomieszczeniach. Drzewo jest nisko rosnącą wiecznie zieloną rośliną, dorastającą do 6 stóp wysokości. Igły drzewa są miękkie i ciemnozielone. Kwiaty są małe i białe i są produkowane w zimie. Karłowata choinka jest doskonałym wyborem dla małych przestrzeni. Jest to również dobry wybór dla obszarów o niskim i średnim natężeniu światła. Igły drzewa można usunąć i wykorzystać w projektach rzemieślniczych. Drzewo jest mrozoodporne w strefach USDA 6 do 9. Drzewo można posadzić w donicy lub w gruncie.

Cyprysik Leylanda

Nazywana również turecką oliwką, Cyprysik Leylanda jest popularnym drzewem karłowatym. Jest to małe wiecznie zielone drzewo, które może dorastać do 10 stóp wysokości z rozpiętością do 20 stóp. Liście są ciemnozielone i błyszczące. Drzewo pochodzi z regionu śródziemnomorskiego i może rosnąć w strefach USDA 8 do 10. Może być uprawiane w pomieszczeniach lub na zewnątrz w pełnym słońcu. Drzewo toleruje temperatury tak niskie jak 10 stopni Fahrenheita i tak wysokie jak 100 stopni Fahrenheita. Nie trzeba fertygować rośliny, ale lubi ona regularne podlewanie, gdy gleba jest sucha.

Bluszcz angielski

Bluszcz angielski to popularny mały wiecznie zielony krzew lub małe drzewko. Dorasta do 10 stóp wysokości z szeroką rozpiętością do 15 stóp. Liście bluszczu angielskiego są ciemnozielone i mają małe ząbkowane krawędzie. Kwiaty bluszczu są małe, białe i pachnące. Jest to wytrzymała bylina, która przetrwa w strefach 5-9 USDA. Bluszcz może być uprawiany jako roślina pokojowa lub na zewnątrz w pełnym słońcu. Lubi dobrze zdrenowaną, gliniastą glebę i częste podlewanie.

Jemioła krzewiasta lub secklebret

Jeśli szukasz nisko rosnącego krzewu, jemioła jest świetną opcją. Jest to krzew pnący, który dorasta do 8 stóp wysokości i ma małe liście. Liście są błyszczące, zielone, z białymi spodami. Krzew produkuje małe pomarańczowe jagody, które są dobre do jedzenia lub mogą być używane do celów dekoracyjnych. Jemioła jest dobrym wyborem dla obszarów, które są słoneczne i ciepłe. Może poradzić sobie z temperaturami pomiędzy 65 stopni Fahrenheita a 85 stopni Fahrenheita. To dobry wybór dla obszarów, które mają ograniczoną przestrzeń, jak patia i pokłady. Najlepiej czuje się w dobrze zdrenowanej glebie i może rosnąć w pojemnikach.

Jemioła pospolita lub jemioła pseudomontanowa

Jeśli inne jemioły nie są dostępne w Twojej okolicy, możesz uprawiać jemiołę pospolitą. Jest to krzew pochodzący ze wschodnich Stanów Zjednoczonych i jest to świetna opcja dla obszarów, które są słoneczne i ciepłe. Może rosnąć do 8 stóp wysokości i 12 stóp szerokości. Liście są ciemnozielone i błyszczące. Kwiaty są białe i małe. Jemioła jest odporną byliną, przetrwa przez strefy USDA 3 do 9. Może być uprawiana w pojemniku lub w gruncie. Najlepiej rośnie w glebie kwaśnej, gliniastej lub piaszczystej.

Chińska sosna leśna lub pinus koraiensis

Nazywana również chińskim jin lub pinus koraiensis, chińska sosna leśna jest małym wiecznie zielonym drzewem, które dorasta do 30 stóp wysokości. Ma stożkowate, szarozielone igły i rośnie w strefach USDA 7 do 9. Drzewo to najlepiej nadaje się na niezbyt strome zbocza, ponieważ nie jest to drzewo wytrzymałe. Jest to dobry wybór dla obszarów słonecznych, suchych i dobrze odwodnionych. Można je sadzić w gruncie lub w pojemniku.

Karłowy klon japoński to szybko rosnące drzewo, które nadaje się do sadzenia w małych pomieszczeniach. Wrzecionowiec japoński to również szybko rosnący gatunek, który doskonale nadaje się do sadzenia na małych przestrzeniach. Jodła Nordmanna to wolno rosnące drzewo iglaste, które dorasta do 35 stóp wysokości. Karłowata choinka to kolejny karłowaty iglak, który jest idealny do sadzenia w małych pomieszczeniach. To niektóre z popularnych karłowatych drzewek ogrodowych.

Możesz również polubić…